Apple Watch pierwszej generacji i jego wodoszczelność.

Dla większości użytkowników zegarków dość znaczącą informacja jest jego wodoszczelność. Nie jest inaczej w przypadku zegarka firmy Apple, według producenta posiada on wodoszczelność kategorii IPX7, co oznacza odporność na zachlapanie, i zanurzenie na 30 minut na głębokość 1m.

IPX7  : Pozwala na zanurzenie w wodzie do 30 minut na głębokość do 1 metra. Pierwsza klasa wodoszczelności. Opakowanie lub urządzenie może przeciekać w czasie zanurzenia powyżej 1 metra, zanurzenia trwającego powyżej 30 minut lub przy bardzo wysokim ciśnieniu wody.

Jednak każdego użytkownika ciekawi jak faktycznie zachowuje się Apple Watch w wodzie, a nie każdy ma odwagę i chęć samemu wypróbować wodoszczelność tego stosunkowo drogiego smartwatcha. Osobiście kilkakrotnie zapomniałem ściągnąć zegarek pod prysznicem lub myjąc ręce, jednak nie miałem okazji jeszcze być z nim w basenie lub pływać w morzu.

Ekipa serwisu FoneFox przeprowadziła praktyczne testy wodoszczelności zegarka Apple Watch w różnych sytuacja i w różnych miejscach, a efekty tego eksperymentu możemy podziwiać na nagranym filmie :

Jak widzimy na nagraniu, zegarek „dzielnie znosi” kąpiel w basenie, gorący prysznic, jak i zachlapanie wodą. Jednym słowem można powiedzieć że Apple Watch całkowicie spełnia normę IPX7. Pamiętajmy jednak że nie wszystkie opaski i bransoletki są przystosowane do zanurzenia w wodzie, testowany model to wersja Sport z sylikonową opaską, która jest odporna na wodę.

Źródło : lguc.pl [ własne ]