Automatyczne pobieranie polskich napisów do filmów w macOS

Nie trzeba było długo szukać informacji na ten temat w Internecie, aby znaleźć oprogramowanie do automatycznego pobierania i dopasowania napisów do filmów pod systemem operacyjnym macOS. Program nosi nazwę QNapi 0.2.3 i korzysta z trzech największych baz danych polskich i zagranicznych napisów, NapiProjekt, Napisy24 oraz OpenSubtitles. Od dłuższego czasu obserwowałem rozwój tej aplikacji, a 19 maja 2017 roku nastąpiła długo wyczekiwania aktualizacja oprogramowania do wersji 0.2.3 – usprawniająca i dodająca nowe elementy.

QNapi - Wyszukiwanie Napisów

QNapi – Wyszukiwanie Napisów

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu, wybieramy film lub katalog z filmami – do dyspozycji mamy te dwie opcje, i czekamy na rezultat poszukiwań. Po odnalezieniu odpowiednich napisów wybieramy z listy te które nas interesują i pobieramy je, są one zapisywane w katalogu z filmem z taką samą nazwą jak plik wideo.

Qnapi - Konwersja Napisów

Qnapi – Konwersja Napisów

W opcjach programu mamy możliwość wyboru języka głównego i dodatkowego wyszukiwanych napisów, oraz zmianę kodowania napisów. Oprogramowanie dodatkowo ma wbudowany konwerter napisów na format : MPL2, SRT, TMP, mDVD, oraz możliwość przesunięcia napisów, lub dostosowania do różnej liczby klatek filmu.

Moim zdaniem jest to najlepsze oprogramowanie pod system macOS do automatycznego pobierania i dopasowania napisów do filmów. Na stronie domowej jest już kolejna wersja QNapi 0.2.4 – beta do przetestowania.

Źródło : QNapi

Pliki do artykułu :  QNapi 0.2.3