Automatyczne połączenie VPN w systemie macOS

10 Kwi
Automatyczne połączenie VPN w systemie macOS

Już kilka razy potrzebowałem niezawodnego sposobu na uzyskanie automatycznego połączenia VPN na komputerach z systemem operacyjnym macOS. Wypróbowałem kilka aplikacji i skryptów, które umożliwiają takie działanie i wybrałem ten najlepszy – według mojej oceny.

Od razu przejdę do setna. Potrzebowałem aplikacji, która uruchomi połączenie VPN przy starcie komputera, oraz wykona automatyczne ponowne połączenie VPN w przypadku jego zerwania. Jedyna aplikacja która spełniła moje oczekiwana to VPN Monitor v.2.2, jest to aplikacja płatna, ale warta swojej ceny i nie droga. Do pobrania jedynie a AppStore.

Aplikacja wykorzystuje połączenia VPN skonfigurowane w systemie macOS. Dodatkowo ma możliwość automatycznego przełączenia się na inny serwer VPN, gdy obecny serwer nie odpowiada. Inną ważną opcją dla mnie, jest możliwość automatycznej zmiany serwera VPN, po określonym czasie.

VPN Monitor 2.2 - Sprawdzanie połączenia VPN
VPN Monitor 2.2 – Sprawdzanie połączenia VPN

I na koniec wisienka na torcie. Aplikacja posiada własne sprawdzanie zerwania połączenia, oprócz tego wbudowanego w system operacyjny. Co daje prawie 100% szansę na ponowne nawiązanie połączenia z serwerem VPN, po jego utracie.

Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące tego artykułu, napisz o tym w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.