Co zrobić ze starym iPadem, może zegar na biurko

Co zrobić ze starym iPadem, może zegarek na biurko

Tak, właśnie tak, co zrobić ze starym iPadem, żal go sprzedawać. A z drugiej strony jest to już sprzęt który nawet do podstawowych rzeczy jest za wolny. Mój iPad 2 generacji zamienił się w elegancji zegarek na biurko. I co najważniejsze prawie za darmo, gdyż wszystko co było mi niezbędne miałem już w posiadaniu. A więc co jest potrzebne :

  • iPad 2
  • Kabel zasilający MA591ZM
  • Zasilacz
  • Stacja dokująca A1381
  • Aplikacja Red Clock iOS – cena 1.99 $

Teraz musimy odpowiednio skonfigurować iPada, na początek proponuję usunąć wszystkie niepotrzebne aplikacje, i wyłączyć wszystkie powiadomienia. Dobrze jest wylogować się z dodatkowych usług, wyłączyć archiwizację, usunąć konta pocztowe i obsługę wiadomości iMessage. Czynności te mają jedynie na celu nie wyświetlanie powiadomień i komunikatów na ekranie tabletu. I można je dostosować do własnych wymogów i potrzeb. 

Aplikacja Red Clock 4.6.2 - iOS
Aplikacja Red Clock 4.6.2 – iOS

Do prawidłowego działania zegara i wyświetlanych informacji o pogodzie, należy skonfigurować połączenie WiFi. Aplikacja Red Clock 4.6.2, działa na starszych wersjach iOS ( na przykład 9.3.5 ), wiec nie będzie problemu z jej uruchomieniem. A dodatkowo zawiera kilka bardzo przyjaznych dla oka skórek oraz opcji, które urozmaicą wyświetlane informacje.

Szkoda jedynie że informacje o pogodzie są wyświetlane w języku angielskim, cała reszta jest po prostu idealna. A powyżej możecie zobaczyć jak iPad 2 z aplikacją Red Clock prezentuje się na moim biurku.

Jeżeli masz starszy model telefonu iPhone, którego już nie używasz, również możesz z niego zrobić użytek. iPhone też świetnie nadaje się na biurko jako zegarek.

Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące tego artykułu, napisz o tym w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.