Dyktowanie wiadomości SMS lub iMessage w Apple Watch

Dyktowanie wiadomości SMS lub iMessage w Apple Watch jest już dostępne w języku polskim, a to za sprawą aktualizacji oprogramowania watchOS do wersji 2.0.1, która to została udostępniona 9 września 2015 roku. Aby funkcja dyktowania wiadomości w naszym ojczystym języku działała poprawnie, oprócz nowego systemu watchOS 2, musimy odpowiednio skonfigurować nasze urządzenia – zarówno zegarek jak i telefon.

Po pierwsze, musimy ustawić język systemu i region na Polski, zarówno w zegarku Apple Watch jak i naszym iPhonie.

Konfiguracja regionu i języka w Apple Watch i iPhone.

Konfiguracja regionu i języka w Apple Watch i iPhone.

Po drugie, aby funkcja dyktowania wiadomości była aktywna w zegarku, musi być ona rownież aktywna w telefonie.Sprawdzimy to wchodząc w opcje Ustawienia / Ogólne / Klawiatury. Funkcja  „Włącz dyktowanie” musi być włączona, jeżeli jest nie aktywna, włączamy ją.

iPhone - Włącz Dyktowanie

iPhone – Włącz Dyktowanie

Wszystkie ustawienia są już poprawne, teraz chcąc odpowiedzieć lub wysłać nowa wiadomość bezpośrednio z  Apple Watch, przechodzimy do wybieramy ikonę mikrofonu i dyktujemy tekst który chcemy wysłać. Po dotknięciu ekranu na przycisku Gotowe, kończymy dyktowanie, i otrzymujemy dwie możliwości wysłania wiadomości, tekst do odczytania lub wiadomość głosową do odsłuchania.

Dyktowanie wiadomości SMS lub iMessage w Apple Watch

Dyktowanie wiadomości SMS lub iMessage w Apple Watch

Dodatkowo system dyktowania wiadomości obsługuje znaki interpunkcyjne, dla przykładu chcąc postawić znak zapytania na końcu zdania, wymawiamy „znak zapytania”. Osobiście bardzo często korzystam z tej funkcji dyktując wiadomości tekstowe wykorzystując zegarek, a gdy to robię w miejscu publicznym, ludzie głupio się na mnie patrzą.

Źródło ; apple.com