EOS Utilities instalacja bez CD na MAC OS X

Wszyscy użytkownicy aparatów Canon mogą korzystać z aplikacji EOS Utilities do importowania zdjęć na komputer. Oczywiście można do tego wykorzystać inny dostępny software, lecz ja polubiłem i zawsze korzystam z tej jednej – EOS Utilities. Jest to naprawdę szybka, prosta i niezawodna aplikacja z którą nie miałem nigdy żadnych problemów. Natomiast do jej instalacji wymagana jest oryginalna płyta CD, dostarczona wraz z aparatem, a dostępne oprogramowanie na stronie producenta jest tylko aktualizacja.

Jednak jest sposób aby zainstalować aplikację EOS Utilities bez CD, pobieramy ostatnią dostępna aktualizację ze strony producenta, lub korzystamy z bezpośredniego linku do plików  :  EOS Utilities 2.14.20a Update [ 30.5 MB ] wersja EOS Utilities 2 ,  EOS Utilities 3.3.0 Update [ 41.3 MB ] wersja EOS Utilities 3.

Następnie uruchamiamy pobrany plik (w moim wypadku EOS Utilities 2) : emu2.14.20a-updater.app i kopiujemy zawartość na pulpit – mamy w ten sposób na pulpicie plik emu2.14.20a-updater.app. Teraz klikając na nim prawym przyciskiem myszy wybieramy opcję :

Pokaż zawartość pakietu

Przechodzimy do katalogu Contents / Resources i odnajdujemy plik Info.datx. Teraz w zależności od wersji systemu OS X, kasujemy zawartość pliku Info.datx, lub kasujemy plik Info.datx.

EOS Utilities 2 - edycja pliku info.datx

EOS Utilities 2 – edycja pliku info.datx

Po tej czynności uruchamiamy plik emu2.14.20a-updater.app i bez żadnych problemów pobieramy i instalujemy oprogramowanie EOS Utilities w wersji 2.14.20a. Chciałbym jednak zaznaczyć iż przed instalacją najlepiej na początek wykasować zawartość pliku Info.datx, i jeżeli to nie pomoże, to usunąć go z dysku. W moim przypadku mając system Mac OS X 10.10.3, usunięcie pliku z dysku poskutkowało poprawna instalacją pakietu. Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie artykułu, proszę pisać w komentarzach !

Żródło : Canon5Dtips.com

Pliki do artykułu :   EOS Utilities 2.14.20a Update EOS Utilities 3.3.0 Update