Fotografia Mobilna

Fotografia Mobilna

Fotografia mobilna jest coraz bardziej popularna, dlaczego tak się dzieje ? Są dwa powody, po pierwsze, telefon mamy prawie zawsze przy sobie, a po drugie, aparaty fotograficzne w smartfonie są coraz lepsze. Wiadomo że żaden smartfon nie zastąpi lustrzanki, i z tym faktem nie ma co nawet polemizować. Są to po prostu dwa rożne światy, których nie da się połączyć, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Ale zajmijmy się tematem fotografii mobilnej.

Mimo tej całej technologi jaką mamy w kieszeni, potrzebujemy jeszcze czegoś. Jest to tak zwany dobry smak, wyczucie, dobre oko, jak zwał tak zwał, wiadomo o co chodzi. Ja tego czegoś nie mam, za to moja żona się z tym chyba urodziła. Oczywiście czym lepszy aparat w telefonie tym lepsze zdjęcie, ale to ty naciskasz spust migawki ! Ty wybierasz kiedy i jak zrobić zdjęcie, a do tego potrzeba trochę praktyki, umiejętności i tego „czegoś”. Mając to wszystko nawet wbudowanym oprogramowaniem do zdjęć w telefonie, jesteśmy w stanie zrobić doskonałe, zapierające dech w piersi zdjęcie.

Jest jeszcze kilka ważnych rzeczy, które przyczyniają się do popularności tej techniki fotografowania. A mianowicie, bardzo szybka edycja zdjęć i możliwość dzielenia się nią z innymi w Internecie. A więc i my chcemy podzielić się z wami kilkoma niezłymi ujęciami jakie udało się nam zrobić.