Instalacja Windows 10 na komputerze Mac przy pomocy Boot Camp

29 Mar
Instalacja Windows 10 na komputerze Mac przy pomocy Boot Camp

System macOS jest dla mnie idealny i nie wyobrażam sobie użytkowania komputera w domowym zaciszu z innym systemem operacyjnym. Jednak w dzisiejszych czasach większość firm, organizacji i zakładów pracy wykorzystuje rozwiązania firmy Microsoft. W przypadku pracy zdalnej, lub korzystania z oprogramowania dedykowanego, trzeba przesiąść się na system Windows 10.

Gdy potrzebujesz zainstalować system Windows 10 na komputerze Mac, należy skorzystać z dostarczonego narzędzia, jakim jest Boot Camp. Przed rozpoczęciem instalacji trzeba pobrać system operacyjny Windows 10 w postaci pliki ISO. Do tego celu najlepiej wykorzystać oficjalne źródło, jakim jest strona firmy Microsoft. Nie zapominajmy o zakupu licencji na wersje Home lub Profesional.

Pobieranie pliku ISO systemu Windows 10
Pobieranie pliku ISO systemu Windows 10

Przed przystąpieniem do instalacji systemu Windows, proponuję pozamykać wszytkie uruchomione aplikacje i ewentualnie wylogować wszytkich użytkowników systemu macOS, którzy są zalogowani w tle.

Po pobraniu obrazu systemu Windows 10, możemy przystąpić do instalacji. Uruchamiamy aplikację Asystent Boot Camp i postępujemy według wskazówek zawartych w komunikatach.

Uruchomienie Asystenta Boot Camp
Uruchomienie Asystenta Boot Camp

W następnym kroku, musisz podać ścieżkę do pliku ISO z instalatorem systemu Windows 10, oraz podać rozmiar partycji dla nowego systemu operacyjnego. Zalecane jest użycie co najmniej 64 GB przestrzeni dyskowej. W razie pytać i problemów zalecam zapoznać się z oficjalnym wsparciem dotyczącym Asystenta Boot Camp.

Asystent Boot Camp - Ustawienia
Asystent Boot Camp – Ustawienia

Po zakończeniu powyższej czynności, zostanie przeprowadzona instalacja systemu Windows 10, wraz z podziałem partycji, która trochę czasu zajmuje, od 20 minut do 60 minut. W tym czasie proszę nie korzystać z komputera. Oczywiście w każdej chwili możesz przerwać działanie instalatora i wszystkie zmiany zostaną cofnięte.

Instalacja Windows 10 przy użyciu Asystenta Boot Camp – film pochodzi z 9to5Mac

Powyżej zamieszczam jeden z najlepszych filmów dostępnych w Internecie, przedstawiający proces instalacji systemu Windows 10 przy użyciu Asystenta Boot Camp. Wyjaśnia on całą procedurę instalacyjną krok po kroku, która jest naprawdę prosta i każdy użytkownik może ją przeprowadzić.

Aby wybrać jaki system operacyjny ma zostać uruchomiony, przy starcie komputera przytrzymujemy przycisk ALT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.