
System macOS jest dla mnie idealny i nie wyobrażam sobie użytkowania komputera w domowym zaciszu z innym systemem operacyjnym. Jednak w dzisiejszych czasach większość firm, organizacji i zakładów pracy wykorzystuje rozwiązania firmy Microsoft. W przypadku pracy zdalnej, lub korzystania z oprogramowania dedykowanego, trzeba przesiąść się na system Windows 10.
Gdy potrzebujesz zainstalować system Windows 10 na komputerze Mac, należy skorzystać z dostarczonego narzędzia, jakim jest Boot Camp. Przed rozpoczęciem instalacji trzeba pobrać system operacyjny Windows 10 w postaci pliki ISO. Do tego celu najlepiej wykorzystać oficjalne źródło, jakim jest strona firmy Microsoft. Nie zapominajmy o zakupu licencji na wersje Home lub Profesional.

Przed przystąpieniem do instalacji systemu Windows, proponuję pozamykać wszystkie uruchomione aplikacje i ewentualnie wylogować wszystkich użytkowników systemu macOS, którzy są zalogowani w tle.
Po pobraniu obrazu systemu Windows 10, możemy przystąpić do instalacji. Uruchamiamy aplikację Asystent Boot Camp i postępujemy według wskazówek zawartych w komunikatach.

W następnym kroku, musisz podać ścieżkę do pliku ISO z instalatorem systemu Windows 10, oraz podać rozmiar partycji dla nowego systemu operacyjnego. Zalecane jest użycie co najmniej 64 GB przestrzeni dyskowej. W razie pytań i problemów zalecam zapoznać się z oficjalnym wsparciem dotyczącym Asystenta Boot Camp.

Po zakończeniu powyższej czynności, zostanie przeprowadzona instalacja systemu Windows 10, wraz z podziałem partycji, która trochę czasu zajmuje, od 20 minut do 60 minut. W tym czasie proszę nie korzystać z komputera. Oczywiście w każdej chwili możesz przerwać działanie instalatora i wszystkie zmiany zostaną cofnięte.
Powyżej zamieszczam jeden z najlepszych filmów dostępnych w Internecie, przedstawiający proces instalacji systemu Windows 10 przy użyciu Asystenta Boot Camp. Wyjaśnia on całą procedurę instalacyjną krok po kroku, która jest naprawdę prosta i każdy użytkownik może ją przeprowadzić.
Przypomnę jeszcze ważną informację, a mianowicie, wybór systemu operacyjnego, który zostanie uruchomiony, wybieramy podczas startu komputera, przytrzymując klawisz ALT.
Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące tego artykułu, napisz o tym w komentarzach poniżej.
fajnie, ale po wykonaniu instalacji przez boot camp’a tzn określenia podziału dysku skopiowaniu z przygotowanej przez bootcamp , wybraniu wersji systemu i klawiatury, wszystkich plików, usług, itd system windows pokazuje okno, i nakładkę że nastąpił nieokreślony błąd i instalacja nie może być kontynuowana. macOS big sur. Robiłem instalacje już ze 4 x i cały czas to samo. Zrezygnowałem z szyfrowania dysku- bez zmian, zmieniłem wersję instalki win10 (2020) i dalej kicha. Żałuję przejścia parę dni temu na Big Sur bo prawdopodobnie ten nowszy system nie puszcza windy.
Pingback: Instalacja Windows 10 na dysku USB bez Asystenta Boot Camp dla komputerów MAC - lguc.pl