Instalator systemu Windows 10 na dysku USB

Już od jakiegoś czasu firma Microsoft udostępnia narzędzie o nazwie Media Creation Tool, które pozwala na pobranie i utworzenie instalacyjnego dysku USB z dowolną wersją systemu operacyjnego Windows 10. Narzędzie to można pobrać z oficjalnej  strony internetowej Microsoft, klikając przycisk „Pobierz narzędzie”, lub korzystając z plik Media Creation Tool [ 18 MB ] udostępnionego na mojej stronie.

Strona internetowa Instalatora systemu Windows 10

Strona internetowa Instalatora systemu Windows 10

Gdy mamy juz pobraną i uruchomiona aplikacje, możemy przystąpić do pobierania i tworzenia dysku instalacyjnego USB, lub dokonać aktualizacji starszego systemu operacyjnego do najnowszej wersji.

Instalator Windows 10 - Aktualizuj lub pobierz

Instalator Windows 10 – Aktualizuj lub pobierz

Jak już wspomniałem wyżej, tworząc instalacyjny dysk USB lub obraz ISO, możemy wybrać którą wersję systemu Windows 10 chcemy instalować.

Instalator Windows 10 - Wybór wersji systemu

Instalator Windows 10 – Wybór wersji systemu

Jeżeli wybierzemy utworzenie dysku USB, jego pojemność powinna oscylować pomiędzy 4GB a 8GB, w zależności od wybranej wersji systemu.

Instalator Windows 10 - ISO czy dysk USB

Instalator Windows 10 – ISO czy dysk USB

Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż wszystkie dane zostaną pobrane z internetu. Po zakończonej operacji zostaniemy poinformowani o rezultacie, a nasz dysk USB będzie gotowy do działania,

Instalator Windows 10 - Końcowy komunikat

Instalator Windows 10 – Końcowy komunikat

Rozwiązanie to jest bardzo poręczne i szybkie, gdy chcemy stworzyć boot`owalny dysk instalacyjny z systemem operacyjnym Windows 10. Nie musimy używać żadnego dodatkowego oprogramowania, w kilka minut mamy w pełni działający instalacyjny dysk USB. Sam skorzystałem z tego rozwiązania instalując ponownie system operacyjny na komputerze Lenovo Y700.

Źródło : microsoft.com

Pliki do artykułu :  Media Creation Tool