Lenovo Y700 wymiana klawiatury.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego iż niektóre części komputerów przenośnych jesteśmy w stanie łatwo i szybko wymienić, jednak z czasem sytuacja ta uległa zmianie i coraz cześciej jest tak, że niektóre części lub większość są już zainstalowane na stałe i ich wymiana jest niemożliwa lub wymaga ingerencji w strukturę fizyczną urządzenia, tak właśnie jest w przypadku wymiany klawiatury w laptopie Lenovo Y700.

Mamy dwie możliwości wymiany klawiatury, obie wiążą się z całkowitym rozebraniem urządzenia, pierwsza z nich to wymiana samej klawiatury – ingerencja w fizyczną spójność obudowy, gdyż klawiatura jest w części zalana w plastikowej obudowie pokrywy komputera, a nie przykręcona na śrubach. Drugi łatwiejszy sposób to zakup klawiatury wraz z przednią pokrywą komputera, co w cale nie jest dużo droższe, a znacznie ułatwia wymianę.Lenovo Y700 - Klawiatura

Lenovo Y700 – Klawiatura EN (chiny)

Lenovo Y700 - Klawiatura z drugiej strony

Lenovo Y700 – Klawiatura z drugiej strony EN (chiny)

Lenovo Y700 - Obudowa wraz z klawiaturą

Lenovo Y700 – Obudowa wraz z klawiaturą NO (oryginał)

Lenovo Y700 - Obudowa wraz z klawiaturą z drugiej strony

Lenovo Y700 – Obudowa wraz z klawiaturą z drugiej strony NO (oryginał)

Cena klawiatury do komputera Lenovo Y700 to kwota około 29.99$, natomiast cena klawiatury wraz z obudową to wydatek rzędy 58.89$. Z tego co się orientuję zarówno obudowa jak i klawiatura dostępne są już na polskim rynku, między innymi na Allegro. Ja zamawiałem z Chin przez AliExpress, czas dostawy 2-3 tygodnie.

    

AliExpress – zamówienia klawiatury i obudowy.

Warto nadmienić że rożne klawiatury mają różne zaczepy klawiszy, więc jeżeli chcemy wymienić tylko jakieś klawisze, upewnijmy się że będą one pasowany do zastosowanych zaczepów w klawiaturze.

Sam proces wymiany klawiatury, jak wcześniej wspomniałem, wiąże się z rozebraniem komputera, nie będę opisywał tej czynności, gdyż bardzo dobrze jest ona opisana w podręczniku do Lenovo Y700, który można pobrać tutaj : Lenovo Y700 - Manual.

Źródło : lguc.pl [ własne ]

Pliki do artykułu :  Lenovo Y700 - Manual