macOS – drukarka Brother drukuje puste strony

3 sie
macOS - drukarka Brother drukuje puste strony

Zdażyło mi się już kilka razy iż moja stara bezprzewodowa drukarka Brother HL-2130W zaczęła drukować puste strony. Jak się okazało rozwiązanie jest bardzo proste i polega na poprawnym zainstalowaniu sterowników do drukarki.

Drukarka moja jest wykrywana w systemie macOS bez uprzedniej instalacji sterowników ze strony producenta. Jednak w opcjach drukarki jest : Użyj : Uniwersalna drukarka PostScript. Zdjęcie poniżej.

Dodaj Drukarkę - Użyj : Uniwersalna drukarka PostScript
Dodaj Drukarkę – Użyj : Uniwersalna drukarka PostScript

Właśnie w tej opcji jest problem, ustawienie jako drukarki uniwersalnej PostScript sprawia że drukowane są puste kartki. Jak wspomniałem wcześniej rozwiązaniem problemu jest uprzednia instalacja sterowników drukarki HL-2130W. Po instalacji sterowników i oprogramowania w opcji dodania nowej drukarki znajduje się poprawna funkcji Użyj : Brother HL-2130 series CUPS, którą musimy wybrać. Zdjęcie poniżej.

Dodaj Drukarkę - Użyj : Brother HL-2130 series CUPS
Dodaj Drukarkę – Użyj : Brother HL-2130 series CUPS

Po wybraniu tej opcji i dokończeniu instalacji drukarki w systemie macOS i uruchomieniu komputera ponownie, drukarka Brother HL-2130W będzie działać poprawnie. Możliwe iż podobny problem występuje w innych modelach drukarek.

Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące tego artykułu, napisz o tym w komentarzach poniżej.

One thought on “macOS – drukarka Brother drukuje puste strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.