Midnight Commander dla Mac OS X

Midnight Commander dla Mac OS X, … hmmm kto by przypuszczał że będę go jeszcze kiedyś używał. Kilka już razy potrzebowałem coś szybko skonfigurować, skopiować, itp. i musiałem to zrobić jako użytkownik z uprawnieniami root`a. W tym momencie przydał by się manager plików wraz z edytorem, coś takiego jak Midnight Commander z systemu Linux lub DOS, i okazało się że jest dostępna wersja na Mac OS X.

Pobieramy plik  Midnight Commander 4.8.12 [ 3.9 MB ] i rozpakowujemy go, następnie uruchamiamy plik „Midnight Commander 4.8.12 installer.mpkg” i instalujemy aplikację na komputerze. Teraz uruchamiamy terminal, jeżeli chcemy być zalogowani jako root, wpisujemy polecenie :

sudo su

i podajemy hasło root`a. Wpisujemy polecenie mc i uruchomiony zostaje manager plików Midnight Commander w wersji 4.8.12.

Obecna wersja wymaga systemu Mac OS X 10.4 lub nowszego, i poprawnie działa na 10.5 Leopard, 10.6 Snow Leopard, 10.7 Lion, 10.8 Mountain Lion, 10.9 Mavericks, 10.10 Yosemite, 10.11 El Capitan.

Midnight Commander 4.8.12 dla Mac OS X Midnight Commander 4.8.12 dla OS X

Ja dodatkowo wyłączyłem w skrótach klawiszowych [ Mission Control ] funkcję przycisku F10, by mieć możliwość wyjścia z programu Midnight Commander. Po małych poszukiwaniach znalazłem również jak wejść do górnego MENU (Left, Files, Command, Options, Right), a odpowiada za to klawisz F9 lub ESC+9.

Żródło : LouiSe

Pliki do artykułu :  Midnight Commander 4.8.12