Ręczna aktualizacja oprogramowania w Kobo Clara HD

Ręczna aktualizacja oprogramowania w Kobo Clara HD

Jakiś czas temu zakupiłem nowy czytnik ebooków, potrzebowałem czytnika z podświetleniem. Mój stary wysłużony czytnik iRiver Story HD, przeszedł na zasłużoną emeryturę. Nie będę rozpisywał się na temat Kobo Clara HD, gdyż w Internecie znajdziecie mnóstwo recenzji i informacji na jego temat. W artykule tym skupie się na możliwości ręcznej aktualizacji oprogramowania.

Oczywiście urządzenie ma możliwość automatycznego aktualizowania oprogramowania. Jednak w przypadku wersji próbnych, takie oprogramowania trzeba zainstalować ręcznie.

Nowy firmware pobieramy z tej stromy, a następnie go rozpakowujemy, jest to archiwum ZIP. Teraz należy podłączyć czytnik Kobo Clara HD do komputera. W systemie pojawi się nowe urządzenie o nazwie KOBOeReader. Wybieramy je, i przechodzimy do ukrytego katalogu o nazwie .kobo. W systemie macOS używamy programu Finder, opcja, Idź do folderu…

Przechodzimy do ukrytego folderu kobo
Przechodzimy do ukrytego folderu .kobo

Gdy jesteśmy już w folderze .kobo, należy skopiować do niego zawartość katalogu pobranego z aktualizacją.

Zawartość katalogu .kobo
Zawartość katalogu .kobo

Są to dwa pliki i jeden katalog, przykład na zdjęciu poniżej, aktualizacja numer 4.20.14622.

Zawartość katalogu z aktualizacją do Kobo Clara HD
Zawartość katalogu z aktualizacją do Kobo Clara HD

Jak wspomniałem wcześniej zawartość pliku aktualizacji kopiujemy do katalogu .kobo, a następnie urządzenie odłączamy od komputera i uruchamiamy ponownie. Podczas uruchomienia urządzenia Kobo Clara HD, zostaje przeprowadzona aktualizacja oprogramowania, która trwa maksymalnie 5 minut. Po aktualizacji, wgrane pliku firmware’u zostaną automatycznie skasowane.

Pamiętaj aby użyć poprawnej wersji oprogramowania dla danego modelu Kobo. Na podobnej zasadzie aktualizuje się inne modele czytników tego producenta.

Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące tego artykułu, napisz o tym w komentarzach poniżej.

One thought on “Ręczna aktualizacja oprogramowania w Kobo Clara HD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.