Safari nie może otworzyć strony konfiguracyjnej routera

Ostatnio musiałem przeprogramować mój router TP-Link Archer C7, i jakie było moje zaskoczenie gdy przy próbie otwarcia strony konfiguracyjnej routera, otrzymałem komunikat „Safari nie może otworzyć strony…”, co ciekawe z komputera Lenovo Y500 z systemem Windows 10, nie małem żadnego problemu z dostaniem się do konfiguracji urządzenia. Tylko przeglądarka internetowa Safari nie otwierała tej strony WWW, który znajduje się pod adresem 192.168.0.1, standardowo na porcie 80.

Safari nie może otworzyć strony konfiguracyjnej routera

Safari nie może otworzyć strony konfiguracyjnej routera

Aby dokonać zmian w konfiguracji routera zainstalowałem inną przeglądarkę, jednak problem z otwieraniem tej strony w Safari, nie dawał mi spokoju. Poszperałem i poczytałem trochę na ten temat w Internecie i wywnioskowałem że problem musi leżeć w niewłaściwej konfiguracji routera.

Archer C7 – włączona funkcja DMZ

Pierwsze na co zwróciłem uwagę w konfiguracji mojego routera to włączona funkcja DMZ, czyli przekierowanie całego ruchu z zewnątrz, na inne urządzenie w wewnątrz sieci lokalnej. Jak się okazało, moje spostrzeżenie było trafne. Po wyłączeniu funkcji DMZ (którą i tak w pełni nie wykorzystywałem), oraz zmianie portu konfiguracji routera, wszyto wróciło do normy.

Archer C7 - zmiana portu zarządzania routerem

Archer C7 – zmiana portu zarządzania routerem

Przyznam się szczerze że nie wiem dlaczego przeglądarka internetowa Safari, nie potrafiła otworzyć strony web routera wewnątrz sieci lokalnej, skoro inne nie miały z tym problemu. No cóż, jeżeli i Wy spotkacie się z takim problemem, to macie już gotowe rozwiązane.

Źródło : lguc.pl [ własne ]