Słuchawki bezprzewodowe Parrot Zik 1.0

Będzie już prawie dwa lata, odkąd jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawka bezprzewodowych Parrot Zik (pierwszej generacji), powtórzę to jeszcze raz – szczęśliwym posiadaczem. Dla niektórych cena tych słuchawek jest zbyt wysoka w stosunku do jakości dźwięku, i być może zgodził bym się z nimi, gdyby nie jeden fakt iż są to słuchawki bezprzewodowa.

Słuchawki Parrot Zik 1.0

Słuchawki Parrot Zik 1.0

Rzeczywiście w cenie 1200 zł – 1400 zł, można nabyć bardzo dobre słuchali przewodowe, które zadowolą audiofilskie preferencje, jednak dla mnie w zupełności wystarczy jakość dźwięku jaka wydobywa się z tych słuchawek – a jest ona naprawdę dobra, a dodatkowo mogę cieszyć się wolnością jaką daje brak kabli.

Jakość dźwięku jest rewelacyjna, w przypadku odsłuchu muzyki skompresowanej i przesyłanej za pomocą Bluetooth 2.1. Ja w dziewięćdziesięciu procentach, słucham muzyki za pośrednictwem serwisu Apple Music i w tym wypadku słuchawki spełniają moje oczekiwania, całość dopełnia iPhone 6, którym zarządzam wszystkimi parametrami słuchawek Parrot Zik. Pamiętam pierwsze uruchomienie słuchawek i zaskoczenie jakością dźwięku, teraz już do tego przywykłem, ale wtedy naprawdę odczułem wielką różnice w jakości dźwięku przesyłanego bezprzewodowego.

Słuchawki Parrot Zik 1.0

Słuchawki Parrot Zik 1.0

Do pełni szczęścia należy odpowiednio skonfigurować, a raczej wyłączyć wszystkie opcje w aplikacji AS. Parrot, aby dźwięk nie był sztucznie modyfikowany i miał naturalną barwę. Mowa tutaj oczywiście o dwóch podstawowych opcjach Equalizer, oraz Parrot Concert Hall – najlepiej obie te opcję wyłączyć, lub dostosować do własnych preferencji.

Aplikacja AS.Parrot dla iOS

Aplikacja Parrot Audio Suite dla iOS

W oprogramowaniu tym, mamy również możliwość włączenia aktywnego systemu redukcji szumów, który naprawdę izoluje wszelkie zewnętrzne dźwięki dobiegające do ucha. System ten wykorzystuje cztery mikrofony zainstalowane w słuchawkach, które wychwytują wszelkie zakłócenia, a aktywny system redukcji szumów wytworzyć falę ciśnienia o identycznej amplitudzie lecz przeciwnej fazie, aby zminimalizować i wyeliminować dobiegające z zewnątrz dźwięki. System ANC, bo tak się on nazywa (Active Noise Cancellation) idealnie sprawdza się w czasie jazdy samochodem lub w czasie lotu samolotem.

Oczywiście dostępny są i inne opcje, takie jak: poziom naładowania baterii, upgrade firmware`u, nazwa systemu, automatyczne połączenie bluetooth, automatyczne wyłączenie słuchawka, itp. Jedyną wadą jest to, iż do konfiguracji słuchawek wymagana jest aplikacja AS. Parrot, która dostępna jest pod systemy iOS, Android, oraz Windows Phone. A podczas ich pierwszego uruchomiania niektóre funkcje są automatycznie włączone.

A oto najważniejsze parametry słuchawek :

 • Konstrukcja słuchawek : bezprzewodowe / przewodowe, zamknięte
 • Łączność : Bluetooth 2.1, NFC, Mini Jack 3,5 mm
 • Aktywna redukcja szumów : TAK
 • Typ przetworników : dynamiczne
 • Pasmo przenoszenia : 10 – 20000 Hz
 • Impedancja : 32 Ω
 • Ciśnienie akustyczne : 110 dB
 • Bateria : 800 mAh (wymienna)
 • Czas pracy : 6 – 18 godzin
 • Dodatkowe cechy : panel dotykowy, funkcja zestawu słuchawkowego
 • Waga : 325 g

Chciałbym coś jeszcze powiedzieć o dodatkowych cechach słuchawek, którymi są : dotykowy panel na jednej ze słuchawek, funkcja zestawu słuchawkowego – odbieranie połączeń audio, oraz dwa dodatkowe czujniki w kształcie litery „E” na prawej słuchawce, które wykrywają ruch szczeki, oraz czy słuchawki są założone na głowę. Jeżeli chodzi o panel dotykowy, daje ona nam możliwość sterowania odtwarzaną muzyka oraz odbierać połączenia głosowe :

 • Góra / Dół – podgłośnienie / przyciszenie
 • Prawo / Lewo – Następna / Poprzednia piosenka
 • Pojedyncze Dotknięcie – Pauza / Start / Odbierz

Zajmijmy się teraz wyglądem i wygodą użytkowania. Co do wyglądu to o gustach się nie mówi, lecz powiem że wyglądają one świetnie, a dodatkowo ich jakość wykonania i użyty materiał, są z najwyższej pułki. Nawet po kilku godzinach noszenia nie czuć żadnego ucisku na uszach, no i przede wszytkom uszy się nie pocą.

Słuchawki Parrot Zik 1.0 wraz z futerałem

Słuchawki Parrot Zik 1.0 wraz z futerałem

Na rynku dostępny jest już nowy model słuchawek Parrot ZIk 2.0 i 3.0, prawdopodobnie działają równie dobrze lub nawet lepiej, lecz dla mnie, wygląd pierwszej generacji tego modelu bardziej przypadł mi do gustu i nie zamieniłbym go na nowy. A jak wam się podobają Wasze słuchawki ?

Źródło : parrot.com