Wymiana baterii w iPhone 6

Ostatnie wydarzenia związane z mała aferą dotyczącą spowolnienia starszych modeli iPhonów, są potwierdzone i w przypadku zbyt dużego zużycia baterii (spadku pojemności baterii) prędkość smartfonu zostaje organiczna (spowolniona). Apple w związku z tą aferą obniżyło ceny wymiany baterii w starszych modelach telefonów (149 zł), lecz jak się okazuje nie wszystkie egzemplarze będą miały taką możliwość.

Stan baterii w programie Battery Life

Oczywiście możemy wymienić baterię w iPhonie we własnym zakresie, co nie stanowi jakiegoś większego problemu, oczywiście mając do tego odpowiednie narzędzia. Ja swój zestaw narzędzi i baterii zamówiłem na AliExpress w cenie 10.62$ plus koszt przesyłki 1.65$. Oczywiście baterie możemy również zamówić na Allegro lub w innych sklepach Internetowych, nie zmienia to faktu że wszystkie one pochodzą z Chin i są zamiennikami. Na zdjęciu poniżej widzimy co wchodzi w skład zestawu zamówionego prze zemnie.

Nowa bateria wraz z zestawem narzędzi

Nowa bateria wraz z zestawem narzędzi

Sam proces wymiany baterii nie jest skomplikowany i czasochłonny, więc zabieramy się do pracy. pierwsza czynność to odkręcenie dwóch śrub i przy pomocy przyssawki podniesienie ekrany, nie zawsze idzie to łatwo więc delikatnie możemy ekran podwarzyć specjalnym plastikowym sztyftem.

Rozbieramy iPhone 6

Następnie uważając aby nie wyrwać taśm łączących ekran z telefonem (przydaje się pomoc drugiej osoby), odchylamy go do tyłu i odkręcamy aluminiowe zabezpieczenie chroniące złącze baterii z płytą główna.

Mamy już dostęp do baterii

Teraz możemy odłączyć baterię od płyty głównej używając najlepiej plastikowego sztyftu dostarczonego z baterią, aby nie uszkodzić złącza.

Odłączamy baterię

Nie wyciągając starego akumulatora podłączamy nowy i uruchamiamy telefon sprawdzając czy bateria jest sprawna (nigdy nie jest ona naładowana na 100%).

Test nowej baterii

Po tej czynności możemy usunąć zużyty akumulator, powoli ciągnąc za gumowe taśmy samoprzylepne, znajdujące się od spodu akumulatora. po ich usunięciu bez problemy wyjmujemy baterię.

Wyjmujemy starą baterię

Aby nowa bateria trzymała się dobrze, musimy na niej nakleić identyczne gumy samoprzylepne, które przed chwilą usuwaliśmy, są one dostarczane wraz z akumulatorem. Najpierw naklejamy je na baterię a następnie montujemy całość w obudowie telefony.

Montaż nowej baterii

Możemy już zacząć składać iPhona, podłączamy baterię do gniazda, przykręcamy osłonę złącza baterii, montujemy ponownie ekran i przykręcamy dwie ostatnie śruby łączące ekran z obudową.

Zamieszczam również film (nie jest on mojego autorstwa) obrazujący wszystkie czynności jakie opisałem powyżej.

Po wymianie baterii, telefon zauważalnie przyspieszył, co dowodzi faktu iż stan baterii ma znaczny wpływ na szybkości działania naszego iPhona. Ponoć Apple ma wprowadzić w następnej wersji systemu iOS możliwość wyłączenia, jak oni to ładnie określili zabezpieczenia zużytej baterii przed zbyt wysokim poborem prądu przez podzespoły telefonu.

Źródło : lguc.pl [ własne ]