Zarządzamy urządzeniami sieciowymi TP-LINK z aplikacji mobilnej Tether

Posiadam w domu jak na razie dwa urządzenia sieciowe firmy TP-Link, jest to router Archer C7, oraz dwuzakresowy wzmacniacz RE450. Oba urządzenia mogę monitorować a nawet w pewnym zakresie konfigurować, przy pomocy mobilnej aplikacji o nazwie Tether, działającej pod systemem operacyjnym iOS i Android.

Na początek jedna ważna rzecz, aby aplikacja wyświetlała nasze urządzenia, musimy znajdować się w tej samej sieci WiFi co one.Tether - lista urządzeń

Tether – lista urządzeń

Wybierając z listy któreś z dostępnych urządzeń, otrzymujemy informacje o jego statusie, oraz informacje takie jak :

  • model urządzenia,
  • stan połączenia z Internetem,
  • liczba aktualnie podłączonych urządzeń (klientów),
  • lista z nazwami aktualnie podłączonych urządzeń (edytowalna),
  • oraz opcja konfiguracji urządzenia TP-Link (różne kombinacje opcji w zależności od urządzenia)


Tether – lista podłączonych klientów

Po wybraniu któregoś z podłączonych klientów, uzyskujemy informację o jego numerze IP, numerze MAC karty sieciowej, oraz sposobie komunikacji – przewodowej lub bezprzewodowej.

Tether - konfiguracja routera

Tether – konfiguracja routera

Jak wspomniałem wyżej, jedną z ważniejszych możliwości jakie oferuje ta aplikacja, to zarządzanie  w ograniczonej formie naszym routerem lub innym urządzeniem sieciowym firmy TP-LINK. Możemy bardzo łatwo i szybko zrestartować urządzenie, zmienić podstawową konfigurację, włączyć lub wyłączyć sieć WiFi, aktywować sieć WiFi dla gości, lub wyłączyć dostęp do Internetu któremuś z klientów.

Jest to bardzo prosta lecz funkcjonalna aplikacja z której często korzystam, nie wyobrażam sobie w tej chwili zarządzania i nadzorowania cieci bez niej.

Źródło : lguc.pl [ własne ]